GALWAY GAA – Results: (week ending Sunday, 21st October 2018)

GALWAY GAA – Results: (week ending Sunday, 21st October 2018)

Note: The winning team is displayed first

Gullane’s Hotel Junior B Hurling Championship

Sat, 20 Oct, Venue: Loughrea, (Final (Replay), Ballinderreen 0-13 Killimor 0-9 

WERS Waste U16 Football Division 3

Thu, 18 Oct, Venue: Dunmore, (Div 3 Championship Shield Final), Mountbellew/Moylough 6-4 Headford 1-11 

WERS Waste U14 Football Division 3

Wed, 17 Oct, Venue: Headford, (D3 Shield Final), Caltra 2-10 St Brendan’s 2-7 

WERS Waste U13 Football Division 3 B

Thu, 18 Oct, Venue: Dunmore, (Shield Final), Northern Gaels 4-10 Killererin 3-4

Claregalway Hotel/Bon Secours Hospital Senior Football Championship
Sun, 21 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Semi Final), Mountbellew/Moylough 1-13 Salthill-Knocknacarra 1-10
Sun, 21 Oct, Venue: Tuam Stadium, (Semi Final), Corofin 0-12 Annaghdown 0-8

Claregalway Hotel/Bon Secours Hospital Senior Football Relegation – Group A
Sun, 21 Oct, Venue: Caherlistrane, (Round 3), Cortoon Shamrocks 2-9 Kilconly 0-11

Claregalway Hotel/Bon Secours Hospital Senior Football Relegation – Group B
Sun, 21 Oct, Venue: Annaghdown, (Round 3), Tuam Stars 1-9 Barna 0-9

Salthill Hotel Senior Hurling Championship
Sat, 20 Oct, Venue: Kenny Park, (Quarter Final), Sarsfields 1-12 Castlegar 0-13
Sat, 20 Oct, Venue: Loughrea, (Senior B Relegation), Beagh 1-19 Moycullen 0-20
Sun, 21 Oct, Venue: Duggan Park , (Quarter Final), Cappataggle 1-15 Loughrea 0-17
Sun, 21 Oct, Venue: Kenny Park, (Pre-Lim 1/4 Final), Clarinbridge 3-18 Gort 1-19

WERS Waste U16 Football Division 1
Sun, 21 Oct, Venue: Glenamaddy, (Div 1 A Quarter Final), Northern Gaels 2-12 Moycullen 1-14
Sun, 21 Oct, Venue: Mervue, (Div 1 B Championship Semi Final), Mícheál Breathnach 5-8 St. James 1-13

WERS Waste U16 Football Division 2
Sun, 21 Oct, Venue: Páirc an Chathánaigh, (Div 2 B Championship Semi-Final), St Mary’s GAA Athenry 5-9 An Cheathrú Rua 1-7

Claregalway Hotel/Bons Secours Intermediate Football Relegation- Group B
Sat, 20 Oct, Venue: Glenamaddy, (Round 3), Williamstown 2-7 St Brendan’s 1-4

Intermediate Hurling Championship
Sat, 20 Oct, Venue: Kenny Park, (Quarter Final Replay), Rahoon-Newcastle 1-15 Kinvara 0-16
Sun, 21 Oct, Venue: Duggan Park , (Semi-Final), Kilconieron 1-16 Meelick-Eyrecourt 0-17

Challoner Trophies U21B Hurling Championship Group 1
Sun, 21 Oct, Venue: Mullagh, (Round 2), Mullagh/Kiltormer 1-13 Tommy Larkins 2-9

Challoner Trophies U21B Hurling Championship Group 2
Sun, 21 Oct, Venue: Abbeyknockmoy, (Round 1), Abbeyknockmoy 7-19 Portumna 1-11

Minor B Championship 
Sat, 20 Oct, Venue: Barnaderg , (North Final), Mountbellew/Moylough 1-10 Tuam Stars 0-10

Pier Head Minor B Hurling Championship
Sun, 21 Oct, Venue: Kilbeacanty, (Semi-Final), Ardrahan 1-16 St Thomas 0-17

Pier Head Minor B1 Hurling Championship
Tue, 16 Oct, Venue: Duggan Park , (Quarter Final), Skehasna-Mountbellew/Moylough 2-11 Killimor 1-13
Fri, 19 Oct, Venue: Ardrahan, (Quarter Final), Cappataggle 0-25 Annaghdown 1-8
Sat, 20 Oct, Venue: Duggan Park , (Quarter Final), Oranmore-Maree 4-18 Ahascragh/Fohenagh 1-17

  • 3
    Shares

COMMENTS